top of page

DRUGO MREŽENJE RAZVOJNIH IN PILOTNIH VRTCEV IN ŠOL

 

V okviru projekta, Vzpostavitev, dopolnitev in pilotni preizkus modela ugotavljanja in zagotavljanja kakovosti na področju vzgoje in izobraževanja, ki ga je 2016 razpisalo Ministrstvo za šolstvo, je bila naša šola na podlagi predložene dokumentacije izbrana za razvojno šolo. V šolskih letih 2016/17 in 2017/18 s konzorcijskimi partnerji (Zavod za šolstvo, Republiški izpitni center, Center za poklicno izobraževanje, Šola za ravnatelje) sodelujemo pri oblikovanju standardov in kazalnikov za nacionalni okvir ugotavljanja in zagotavljanja kakovosti ter oblikovanju kompetenc udeležencev tega procesa. Že v lanskem šolskem srečanju smo kot razvojna šola sodelovali s pilotno šolo in jim s svojimi izkušnjami skušali pomagati pri razvijanju njihovega procesa zagotavljanja in ugotavljanja kakovosti. V šolskem letu 2017/18 nadaljujemo z delom, tako v razvojnih kot v pilotnih šolah bomo preizkusili 1 obvezni standard in en standard po izbiri.

 

Predstavniki razvojne in pilotne šole so se v Osnovni šoli Gustava Šiliha Velenje srečali v sredo, 22. 11. 2017, srečanju pa je prisostvovala tudi zunanja opazovalka Alenka Jurič Rajh iz Šole za ravnatelje.

Ravnateljica razvojne šole Liljana Lihteneker in mag. Renata Škodnik sta predstavnicama  Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina predstavili razvojno načrtovanje v šoli in aktivnosti, s katerimi smo oblikovali cilje izboljšav za delo v letošnjem letu. Pogovorili smo se o izbiri standardov in kazalnikov ter o potrebnih pristopih za učinkovito delo v kolektivu. Pri razvojnem načrtovanju razvojna šola že vrsto let v obliki strokovnih debat na delavnicah za učitelje vključuje ves kolektiv  v izbiro ciljev izboljšav, v sooblikovanje akcijskih načrtov, na tovrstnih delavnicah tudi usposablja učitelje za izvajanje izboljšav in jim nudi možnosti za strokovne menjave in menjavo izkušenj.

Pilotna šola bo na podlagi pridobljenih informacij v prihodnje skušala ožje zastaviti cilje izboljšav, aktivnosti in merila  pa še bolj osmisliti.

 

mag. Renata Škodnik

Slovenska mreža zdravih šol se odziva na probleme v zvezi z zdravjem otrok in mladostnikov ter se usmerja k razvojnim programom za promocijo zdravja na telesnem, duševnem, socialnem in okoljskem področju zdravja za učence, učitelje in starše.

 

Please reload

POGUM

V projektu POGUM, ki pomeni »Krepitev kompetence podjetnosti in spodbujanje prožnega prehajanja med izobraževanjem in okoljem v osnovnih šolah« bomo spodbujali način razmišljanja in razumevanja podjetnosti v osnovnih šolah kot zmožnost razvijanja ustvarjalnosti, inovativnosti in proaktivnosti posameznika in skupin

Please reload

Temelj odgovornega odnosa do okolja ni le posredovanje in pridobivanje znanja, ampak dejavno spreminjanje kulture obnašanja in ravnanja. Ekošola je metodološko in mednarodno primerljiv program z medpredmetnim povezovanjem znanja za življenje, ki razvija odgovoren odnos do okolja, narave in bivanja nasploh.

Please reload

Kulturna šola je projekt, primarno namenjen obšolskim dejavnostim iz področja kulture  v osnovnih šolah, ki ima jasen cilj – dvigniti kvaliteto in obseg aktivnega in pasivnega kulturnega udejstvovanja učencev in njihovih staršev, starih staršev ter mentorjev v sklopu obšolskih dejavnosti, ki niso del šolskega kurikula.

Please reload

Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.

Please reload

Osnovna šola GUSTAVA ŠILIHA     Vodnikova 3    3320 Velenje    tel.: 03 898 42 20

bottom of page